Onboarding 2 - pl

Szanowny Panie/Pani,

w tej wiadomości e-mail wyjaśnimy, co zrobić, aby uzyskać opiekę medyczną.

 

Dostęp do opieki medycznej w Holandii

Po pierwsze: jeśli Pana/Pani życie jest zagrożone, należy zadzwonić pod numer 112. W pozostałych przypadkach Pana/Pani pierwszym punktem kontaktu w sprawach związanych ze zdrowiem w Holandii jest lekarz rodzinny (GP lub po holendersku huisarts). Lekarz rodzinny w miarę możliwości podejmie próbę leczenia. W razie potrzeby wyda skierowanie do innego świadczeniodawcy lub szpitala. Aby znaleźć lekarza rodzinnego w swojej okolicy, prosimy odwiedzić naszą stronę.

Informacje o lekarzu 

 

Pobierz ulotkę GP


Co należy przynieść na wizytę u lekarza rodzinnego


Podczas wizyty u lekarza rodzinnego należy mieć ze sobą dowód osobisty i numer BSN. Lekarz będzie potrzebować tych dokumentów, aby sprawdzić, czy ma Pan/Pani ubezpieczenie zdrowotne. Pana/Pani ubezpieczenie HollandZorg pokrywa koszt takich wizyt.

 

Zwrot kosztów na opiekę medyczną

Czasami Pana/Pani świadczeniodawca może wymagać dokonania opłaty za realizowane usługi zdrowotne. W takim przypadku może Pan/Pani odzyskać te koszty, przesyłając nam fakturę za pośrednictwem portalu My HollandZorg lub aplikacji HollandZorg. Jeśli roszczenie jest uzasadnione, przelejemy zwrot pieniędzy na Pana/Pani konto bankowe. Należy zarejestrować swój numer konta IBAN w portalu My HollandZorg (w zakładce „My details / Moje dane”), aby umożliwić nam przelanie zwrotu.

 

Pobierz aplikację HollandZorg

 

Opieka medyczna za granicą

Mieszka Pan/Pani za granicą? W takim przypadku opieka medyczna w kraju, w którym Pan/Pani przebywa, jest również objęta Pana/Pani ubezpieczeniem HollandZorg. Aby się zakwalifikować, należy przedstawić formularz S1 ubezpieczycielowi w kraju zamieszkania. Logując się do My HollandZorg, można przesłać ubezpieczycielowi ten formularz w postaci cyfrowej. W My HollandZorg można również pobrać ten formularz. Czy członkowie Pana/Pani rodziny (małżonka/małżonek i (lub) dzieci) pozostali w kraju Pana/Pani zamieszkania? Można dodatkowo ich ubezpieczyć. Dalsze informacje są dostępne na naszej stronie internetowej.  


Czy chce Pan/Pani dowiedzieć się więcej?

Nie możesz znaleźć informacji? Skontaktuj się z naszym Centrum Obsługi Klienta (w j. holenderskim lub angielskim), korzystając z poniższych danych.

 

Z poważaniem

Berry Huizing
Dyrektor ds. Obsługi Klienta
HollandZorg

Pana/Pani numer relacyjny:<see e-mail>
Numer ten potrzebny jest do jednorazowej rejestracji w My HollandZorg, gdzie można znaleźć swoją polisę, cyfrową Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EHIC) i nie tylko.