Informacje o polisie Flexpolis 2024

Szanowni Państwo,

za pośrednictwem swojego pracodawcy wykupili Państwo ubezpieczenie HollandZorg Flexipolis. Mamy ponad 15-letnie doświadczenie w oferowaniu ubezpieczeń zdrowotnych dla pracowników międzynarodowych. W niniejszym mailu przedstawiamy informacje na temat składki za rok 2024. Omawiamy również zmiany w podstawowym ubezpieczeniu zdrowotnym.

Dzięki naszej polisie zdrowotnej Flexpolis, która obejmuje dodatkowe ubezpieczenie od ryzyka I i II, w razie potrzeby mają Państwo dostęp do specjalisty na terenie Holandii.

Ubezpieczenie w HollandZorg zapewnia wiele korzyści:

  • W HollandZorg nie trzeba pokrywać wstępnych kosztów opieki zdrowotnej do kwoty 385 euro. Jest to tzw. obowiązkowy udział własny (po niderlandzku „eigen risico”). U większości innych ubezpieczycieli taki udział własny należy pokrywać we własnym zakresie.
  • W przeciwieństwie do innych ubezpieczycieli w HollandZorg nie jest wymagana osobna składka na leki w kwocie 250 euro.
  • W przypadku konieczności powrotu do kraju ze względów zdrowotnych lub w przypadku śmierci zorganizujemy i pokryjemy koszt takiego przejazdu.
  • Koszt nagłej pomocy stomatologicznej jest pokrywany do 200 euro w roku kalendarzowego.
  • Cała komunikacja i dokumentacja są dostępne w języku niderlandzkim i angielskim. Ważne dokumenty są również dostępne w językach polskim, rumuńskim, bułgarskim i węgierskim.

Nowa polisa

Polisa na rok 2024 będzie dostępna w panelu osobistym My HollandZorg 31 grudnia 2023 r. Do zarejestrowania się w My HollandZorg potrzebny jest numer relacyjny <see mail>. W My HollandZorg znajduje się również cyfrowa karta EHIC, okres ubezpieczenia i, w stosownych przypadkach, wiadomość zawierająca formularz S1.

Składka Flexpolis 2024

W poniższym zestawieniu przedstawiono miesięczną kwotę, jaką należy płacić za ubezpieczenie od 1 stycznia 2024 r.

 Name  
 Numer relacyjny <see mail>   
   
 Podstawowe ubezpieczenie zdrowotne, w tym 385 EUR obowiązkowego udziału własnego  €
   
 No Risk I  €
 No Risk II  €
 Składka netto (kwota płatna w każdym miesiącu)  €

Zmiany w ubezpieczeniu zdrowotnym

Co rok rząd określa zakres podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego. W dostępnym na naszej stronie internetowej dokumencie „Changes 2024” (pol. Zmiany w roku 2024) objaśniono, jakie zmiany zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2024 r.

W przypadku pytań

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, które można kierować do naszego centrum obsługi klienta (w języku niderlandzkim lub angielskim).

Z poważaniem
HollandZorg

Berry Huizing,
dyrektor działu obsługi klienta