Pools Z AVTV


Szanowni Państwo,

w niniejszej wiadomości e-mail wyjaśniamy, jaka będzie Państwa składka w 2024 roku. Omawiamy również zmiany w Państwa ubezpieczeniu zdrowotnym.

Składka na podstawowe ubezpieczenie zdrowotne i obowiązkowy udział własny

Poniżej dokładnie objaśniamy, jaką kwotę ubezpieczenia zdrowotnego zapłacą Państwo miesięcznie (za każdą ubezpieczoną osobę) począwszy od 1 stycznia 2024 r. oraz kwotę udziału własnego. W ramach podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego niektóre koszty są objęte obowiązkowym udziałem własnym („eigen risico”) lub składką indywidualną („eigen bijdrage”). Obowiązkowy udział własny dotyczy każdej ubezpieczonej osoby powyżej 18. roku życia, która stanowi początkową kwotę, jaką Państwo, jako osoba ubezpieczona, muszą uiścić z tytułu kosztów ubezpieczenia zdrowotnego. Kwotę tę każdego roku ustala holenderski rząd. W roku 2024 wyniosła ona 385 euro.

Nowa składka

Name  
 Numer relacji <see mail>  
   
 Podstawowe ubezpieczenie zdrowotne   EUR
 Suma  EUR
 

Korzyści płynące z ubezpieczenia zdrowotnego HollandZorg

  • HollandZorg prowadzi całą korespondencję i dokumentację ubezpieczeniową w języku niderlandzkim i angielskim. Coraz więcej informacji jest również dostępnych w języku polskim i rumuńskim.
  • Większość faktur od świadczeniodawców przesyłanych jest bezpośrednio do HollandZorg, więc nie ma konieczności opłacania z góry.
  • Osoby pracujące w Holandii, a mieszkające za granicą są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym w kraju ich zamieszkania.

Nowa polisa i EHIC w My HollandZorg

Nowa polisa na rok 2024 będzie dostępna w osobistym panelu My HollandZorg w ciągu pięciu dni (roboczych). Do zarejestrowania się w My HollandZorg potrzebny jest numer relacyjny <see mail>. W My HollandZorg znajduje się również cyfrowa karta EHIC, okres ubezpieczenia i, w stosownych przypadkach, wiadomość zawierająca formularz S1


Wniosek o ubezpieczenie uzupełniające

W 2024 roku mogą Państwo złożyć wniosek o ubezpieczenie uzupełniające i/lub stomatologiczne. Posiadanie podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii upoważnia do korzystania z większości niezbędnych świadczeń zdrowotnych. Ubezpieczenie uzupełniające zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa. Czy mają Państwo wątpliwości w sprawie ubezpieczenia uzupełniającego i/lub stomatologicznego na rok 2024? Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej (hollandzorg.com/supplementary) Ubezpieczenie można zmienić w My HollandZorg.

 

Zmiany w ubezpieczeniu zdrowotnym

Co rok rząd określa zakres podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego. Wprowadziliśmy również małe zmiany w naszym ubezpieczeniu uzupełniającym. W dokumencie Overview of changes 2024 (pol. Omówienie zmian w roku 2024) objaśniono, jakie zmiany zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2024 r.

Zasiłek zdrowotny: udział w kosztach

Każda osoba, która pracuje i/lub mieszka w Holandii, może uzyskać od Urzędu Podatkowo-Celnego dotację na część składki na opiekę zdrowotną. Nazywamy to zasiłkiem zdrowotnym (Zorgtoeslag). Dokładna kwota tego zasiłku zależy od dochodów. O zasiłek zdrowotny można się ubiegać w Urzędzie Podatkowo-Celnym. Aby ubiegać się o zasiłek, potrzebny jest DigiD. Więcej informacji można uzyskać na zagranicznej infolinii Wydziału Podatków pod numerem +31 (0) 55 5385385 lub na stronie internetowej.

W przypadku pytań

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, które można kierować do naszego centrum obsługi klienta (w języku niderlandzkim lub angielskim).

Z poważaniem
HollandZorg

Berry Huizing,
dyrektor działu obsługi klienta